RSS zdroj

Portobello Steak

Posted on

portobello

Dneska něco pro všechny milovníky a milovnice hub. Portobello žampiony jsou jedny z mých naprosto nejoblíbenějších. Občas nechápu proč jsou tak strašně drahé v restauracích, kde pokud si objednáte (Mlsná Kavka, Estrella) portobello steak, je to většinou jedna z nejdražších položek na menu. Možná protože to vypadá tak nějak „fancy“?

Přes léto je většinou kupuji na náplavce či Jiřího z Poděbrad v rámci farmářských trhů, kde je stánek s čerstvými houbami a jejich portobello jsou velké a šťavnaté. Ve zbytku roku se dají sehnat v Albertu (a nepochybuji, že i jinde).

Každopádně pryč od úvah a zpátky k receptu. Základem je vlastně jen marináda : 4 lžíce slunečnicového oleje, 4 lžíce sezamového oleje, 1 lžička shoyu sojové omáčky, čerstvý pepř, stroužek česneku (prolisovaný), sůl. Ingredience promíchejte, potřete žampiony pořádně z obou stran, přidejte k nim červené cibulky nakrájené na čtvrtky a nechte cca 2-3 hodiny marinovat.

Poté rozehřejte troubu na 180°, vezměte pekáček ( používám formu na brownies, vejdou se do ní ideálně 4 portobello a něco navíc), a vyskládejte do ní žampiony, cibulky, přelijte zbylou marinádou a nechte společně péct cca 20 minut.

Ideální přílohou je ledový salát nebo čerstvý špenát na jehož ochucení použijete šťávu zbylou z pečení.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: