RSS zdroj

Zelené fazolky

Také vás jako děcka nutili jíst zelené fazolky? Pravděpodobně jo a pravděpodobně to byla zelenina, která (společně s kapustičkami) nejčastěji zůstávala na polévkových talířích. Zelené fazolky jsou super zdravé, výživné, které jsou hrozně dobré syrové a můžou být výborné když víte jak je dobře připravit.

Narozdíl od ostatních druhů fazolí, které se nechávají dozrát a potom se sušší, zelené fazolky se jedí ve chvíli kdy jsou ještě mladé a fazole samotné jsou nedozrálé v lusku. Když je kupujete přesvědčte se, že mají pěknou zelenou barvu  a že z nich fazole nekoukají ven. Pokud jo, budou přezrálé a tuhé.

No a teď k nějakým specifičtějším informacím toho co v nich najdete. Zelené fazolky jsou samy o sobě nízkokalorická potravina. obsahují cca 30 kcal, mají extrémně nízký obsah sodíku, cholesterolu a nasycených tuků. Jsou skvělým zdrojem vlákniny, což je často propojováno s příznivým vlivem na snižování cholesterolu. V celkem vysokém množství se v nich nachází mangan, měď, draslík, fosfor, magnesium, železo, vápník, niacin, riboflavin a thiamin. Vitamíny A, B, C6 a K. Celkem dost, že? Ale je toho ještě víc – výzkumy ukázaly, že se v nich nachází mnoho antioxidantů, stejných za které jsou blahořečeny mrkev a rajčata. Důvod proč to dlouho nebylo rozpoznáno je, že tyto látky jsou skryty v chlorofylu.

Co se týče nějakých nevýhod jednou je, že obsahují šťavelany, které se trochu pletou do vstřebávání vápníku, který se potom může usazovovat v ledvinách a projevit se kameny či pískem. Tudíž jich nejezte tolik pokud s něčím z toho máte trable.

Nejlepší je jíst je syrové..nebo jen uvařené v páře či přelité horkou vodou, ale vaření uvolňuje zbytečně moc živin z nich do vody.

english info :

http://www.infobarrel.com/Green_Beans_Nutrition_Facts_Stringy_Strands_of_Health_Goodness

 

 

Reklamy

2 responses »

  1. Jen poznamenám, že zelené fazolky se syrové nejí, protože jsou mírně jedovaté.

    Odpovědět

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: